Jdi na obsah Jdi na menu
 


Blink 182

Životopis

Skupin Blink 182 vznikla v roce 1992 v Kalifornii (USA). Založili ji tři talentovaní chlapíci:

Mark Hoppusbasová kytara, zpěv
Thomas DeLongekytara, zpěv
Scott Raynorbicí

Jejich původní název byl Blink pod kterým také v roce 1993 nahráli první demo-album Flyswattwer, ale bez úspěchu.

Avšak ještě ten samý rok vydali nové demo-album Budha. Ovšem zase bez úspěchu. Album Budha se dočkalo v roce 1998 reedice.

V roce 1995 vydali album Cheshire Cat,po kterém následoval úspěch. Především díky songům Carousel, Peggy Sue.

Za chvíli se ovšem našel zádrhel. Název Blink už měla jedna jedna irská kapela a tak si skupina přidala číslici 182 (182 se čte one eighty two nikoli one hundred..., skupina vystupuje jako garážová kapela ve filmu Prci Prci Prcičky), ale co má toto číslo za smysl? Nemá žádný smysl, jen tak si jej vymysleli.

V roce 1997 skupina vydala nové album Dude Ranch. To byli naposledy v původní sestavě. Po natočení tohoto alba Scott Raynor opustil kapelu. Důvodem bylo dokončení vysoké školy a nedostatek času. Po čase, ale našli jednoho skvělého bubeníka jmenoval se Travis Barker, kterého díky tetováním vyhodili ze školy.

V roce 1999 vydala skupina jedno z nejůspěšnějších alb Enema of State. Díky tomuto albu získala skupina několik prestižních ocenění (na obalu je skupina vyfocena s pornoherečkou, která s nimi účinkovala v jejich videoklipu Whats my age again, kde běhali z 40% nahatí a zbytek 60% je elektronicky upraveno. Píseň Adams Song vznikla po přečtení článku o jednom teenagerovi co spáchal sebevraždu. Parodií je, že kvůli této písni, jeden školák sebevraždu spáchal).

V létě roku 2000 skupina vydala live cd The Mark, Tom and Travis Show,kde se nachází to nejlepší co skupina vytvořila. Poslední jejich album je Take Off Your Pants and Jacket, které vyšlo v roce 2001. Díky singlu The Rock Show se umístili na přední místo hitparád. Poslední jejich videoklip se jmenuje First date (opravdu skvělé video).

Blink 182Blink 182Blink 182Blink 182Blink 182Blink 182

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Good Kapela

(Rock, 5. 8. 2008 21:42)

blink je dobra kapela ale mne k nim nepasuju tie piesne o laske a tak...mne skor take ako je napr. alien exist,rock show...Ja som volakedy na tejto kapele fičal ale ako hovorim iba na tych pesnickach kde sa opisuje situacia ...

blink 182

(zuza, 12. 8. 2007 22:46)

milujem blink 182 .. a hlavne toma