Jdi na obsah Jdi na menu
 


Datum založení:
2001
Členové:
Gerard Way (zpěv)
Frank Iero (kytara)
Mikey Way (baskytara)
Bob Bryar (Bubeník)
Gerard Way, kterého babička učila kreslit, zpívat a vystupovat a který hraje v kapelách od 11 let, začal psát texty a na pomoc si pozval svého kamaráda Matta Pelissiera, kterého později vystřídal Bob Bryar.

Ray Toro v té době prakticky doopravdy nehrál na kytaru zhruba tři roky. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla vážně temná, ostrá a přitom v sobě měla neurčité prvky popu. Mikey, Gerardův bratr začal hrát na baskytaru a brzy se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy.

Tak vznikla kapela My Chemical romance. V roce 2002 vydali první album s názvem "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love", které obsahovalo 13 písní. Album "Three cheers for sweet revenge" vydali v roce 2004 a obsahuje hity I´m not Ok nebo Helena. Nejpozději v roce 2006 chtějí začít pracovat na novém, v pořadí už třetím albu. Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších kapel na důležitých turných v Americe a jsou na dobré cestě stát se nejlepší rockovou kapelou desetiletí.
My Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical RomanceMy Chemical Romance
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář