Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tré Cool - bubny

Celé jméno: Fran Edwin Wright III.

Narozen: 9. prosince roku 1972, místo: Willits, Californie, USA
Ženatý: s dlouholetou přtelkyní Lisea Lyons v březnu 1995. V březnu roku 2000 se oženil s Claudií, ale v roce 2003 se rozešli. Nyní žije s bubenicí The Donnas - Donnou C.
Děti: Ramona (*1995 s Liseaou), Frankito (*2001 s Claudií)
Rodina. Vyrůstal se svým otcem a dvěma sourozenci. Nyní žije v Rodeu v Californii, USA se svým synem a ženou.
Auto: SUV
Nástroje: bubny, acordión a kytara
Další skupiny: Hrál s: The Lookouts, Screeching Weasels a Samiam

Frank Edwin Wright III., známý jako Tré Cool, se narodil 9. prosince 1972. Žil ve Willitsu, Californii, USA se svým otcem a dvěma sourozenci. Jeho otec stavěl v oblasti domy včetně toho od Lookout. Records, který vlastnil Laurence Livermore. Ve 12 letech se Tré spojil s Livermoreovou kapelou The Lookouts. Nakonec když se John Kriftmeyer (Al Sobrante) rozhjodl opustit Green Day, navrhl Livermore Trého jako jejich nového bubeníka. Billie Joe a Mike si nenechali ujít možnost mít Trého za bubeníka.

V roce 1995 se Tré oženil se svou přítelkyní Liseaou. Brzy na to se jim narodila dcera Ramona. Rozvedli se a v roce 2000 se podruhé oženil s Claudií. S ní má syna Frankita (*2001). Ale ani s Claudií už nežije. Bydlí stále v Oaklandu, Californie, USA.Tre Cool
Mike Dirnt - baskytara a pomocné vokály

Celé jméno: Michael Ryan Pritchard

Narozen: 4.května 1972, místo: Berkeley, Californie, USA
Ženatý: už několik let je rozveden s Anastasiou ( svatba roku 1996). Povídá se, že je zasnoubený se svou nynejší přítelkyní Sarah
Děti: Estelle Desiree (duben 1997) s exmanželkou Anastasií
Rodina: Mike byl adoptovaný, protože jeho matka (závislá na heroinu) usoudila, že se o něj nemůže starat. Mikeovy adoptivní rodiče se rozvedli, když mu bylo 6 let. Mike má nejméně jednu sestru, další sourozenci nejsou známi.
Auto: BMW
Nástroje: baskytara, farfisa (něco jako klávesy), kytara, bubny a basebalová pálka
Další skupiny: Mike stále hraje v The Trustrators, a dále hrál s: Screeching Weasel, Crummy Musicians a Squirtgun
Michael Ryan Pritchard, dneska známý jako Mike Dirnt, se narodil 4. května roku 1972 do chudoby. Mikeova máma byla závislá na heroinu. Ještě když byl dítě, byl nabídnut k adopci. Během svého dětství střídal svoje rodiny po chvilkách. Když bylo Mikeovi pouhých 6 let jeho adoptivní rodiče se rozešli. Mike zůstal s adoptivní matkou a starší sestrou. Mike potkal Billieho Joe v 5. třídě ve školním bufetu a od té doby jsou nejlepšími kamarády. Nakonec si Mike pronajmul byt v Billieho baráku a společně pracovali v restauraci, kde pracovala Billieho máma. Oba, Billie i Mike, byli fascinování punkrockovou muzikou a založili spolu skupinu Sweet Children. Narozdíl od Billieho měl Mike na střední škole dobré známky a má za sebou dokonce několik seminářů na společensko-vědní fakultě.
Mike se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Anastasií v roce 1996 a jejich dcera Estelle Desiree se narodila v dubnu roku 1997. Mike svou dceru strašně miluje a jeho přezdívka pro ní je: "Hero". Dnes jsou Mike a Anastasia rozvedení, ale jsou stále dobří přátelé. Mike nyní žije v Oakland, Californie, USA.

Mike Dirnt
Billie Joe Armstrong - kytara a hlavní zpěv

Celé jméno: Billie Joe Armstrong

Narozen: 17.února 1972, místo: Rodeo, California, USA
Ženatý: Adrienne Nesser (svatba 2.července 1994)
Děti: Joseph Marciano (*březen 1995), Jakob Danger (*září 1998)
Rodina: Jeho otec zemřel když mu bylo 10 let. Jediná památka, která Billiemu na otce zůstala, byla darovaná kytara.Od té doby se o něj starala matka. Má pět starších sourozenců. Vzal si svou dlouholetou přítelkyni Adrienne Nesser, s kterou má 2 děti.
Auta: Modrý Ford Fairlane z roku 1967 a černé BMW kabriolet
Nástroje: kytara, harmonika, mandolína, bubny, piáno
Jiné kapely: Billie stále hraje v Pinhead Gunpowder, a teké hrál s : The Influents, Corrupted Morals, Rancid, The Lookouts, Goodbye Harry, and Blatz.
Billie Joe Armstrong přišel na tento svět 17.února roku 1972 jako nejmladší ze šesti dětí. Jeho otec byl jazzman a řidič kamiónu, zatímco jeho matka servírkou v lokální restauraci jménem Rock's Hickory Pit. Byla také velkým fanouškem country hudby, kterou milovala. Billie začal se zpíváním, když mu bylo pouhýyh 5 let. Chtěl obcházet nemocnice a zpívat tam nemocným, aby se cítili lépe. Poté nahrál svůj první song "Looking for Love" u místní nahrávací firmy Fiat Records. Jeho otec se rozhodl, že mu dá elektrickou kytaru, kterou pojmenoval prostě "Blue". Billie do dneška používá několik replik této kytray. Kytara byla to poslední co stihl jeho otec Billiemu dát. Když bylo totiž Billiemu 10 let, tak jeho otec zemřel na rakovinu. Jeho matka stále pracovala v Rock's Hickory Pit, Valleio, California. Musela živit jak sebe, tak svých 6 dětí. Billie a Mike později v této restauraci pracovali.

Billiemu bylo 10 let, když ve školním bufetu potkal Mikea. Pak ho a jeho dva bratry Matta a Erica zasvětil do punkrocku. Brzy na to Billie, Mike a bubeník jménem John vytvořili punkovou skupinu, kterou pojmenovali Sweet Children. Den před svými 18. narozeninami a polovinou studia na střední škole, opustil Billie školu, aby mohl všechen svůj čas věnovat Sweet Children. Věděl co chce dělat : Hrát....John (Al Sobrante) kapelu opustil, aby se mohl věnovat studiu na vysoké škole, a proto naverbovali nového bubeníka jménem Tré Cool. Později se Sweet Children přejmenovali na Green Day. Ještě předtím procestovali celou zem jen s trochou peněz a přespávali u svých fanoušků. V roce 1990 v Minneapolis poprvé Billie spatřil svou budoucí ženu Adrienne. Okamžitě si domluvil rande a 2.července v roce 1994 se po 5 minutovém obřadu vzali. Den po svatebním obřadu přišla Adrienne na to, že je těhotná. Jejich syn Joseph Marcicano Armstrong se narodil v březnu 1995. O tři roky pozděj 12. září 1998 další chlapec Jacob Danger zvýšil počet členů rodiny Armstrongů. Dnes žijí Billie Joe, Adrienne, Joseph a Jacob společně v Berkeley, Californie, USA.

Billie Joe Armstrong

GREEN DAY - red obrázek | plakát | foto | poster